Postup při zpracování plánu > Naplnění databáze POVIS > Pokyny pro zápisy v jednotlivých databázích | |
Místní informační systémy |
Databáze Místních informačních systému má dvě části:
Slouží k základní evidenci MIS, umožňuje definovat parametry pro automatický přenos dat mezi databází POVIS a lokálním MIS. Mezi parametry zakládání rušení prvků MIS, rozsah přenosu stavových informací koncových prvků.
Databáze prvků MIS by měla vycházet z podkladové databáze dodavatelů obecních rozhlasů a dalších místních informačních systémů. Dodavatel musí v rámci zpracování realizační dokumentace zpracovat databázi (tabulku) ve struktuře definované touto metodikou a tuto databázi zanést do POVIS. Zejména je nutné definovat druh a počet zařízení, včetně jednoznačného pojmenování distribučních skupin a lokalizace prvků.
Proces evidence prvků MIS lze automatizovat, pomocí webového rozhraní, kterým musí disponovat sběrné středisko dat MIS. Tato problematika je řešena v rámci metodiky varovných informačních systémů. Platná pravidla a popis rozhraní jsou k dispozici na webu www.povis.cz. Registraci systému pro dynamickou výměnu dat zajišťuje správce databáze POVIS prostřednictvím evidenčního listu MIS.
Poznámka:
Pro projekty podpořené v rámci výzev OPŽP v r. 2015 nebude k dispozici nový modul Evidence MIS, pro žadatele bude k dispozici stávající specifikace datové struktury pro evidenci prvků MIS. V této struktuře je nutno vytvořit příslušnou tabulku obsahující popisné údajů jednotlivých prvků MIS ve formátu DBF a tento soubor připojit jako dokument k zpracovanému povodňovému plánu v POVIS (obdobně jako se připojují jiné dokumenty) .
Místní informační systémy - popis práce v Editoru dat povodňového plánu
Odkaz bude doplněn po publikování v příručce |
Struktura databáze exportované pro povodňové plány
Místní informační systémy: MIS_hlasice.dbf - dočasná verze, bude znovu specifikováno po aktualizaci POVIS Tato struktura bude upravena po doplnění v POVIS. |
Soubor: mdpp_naplneni_povis_mis.htm